Technologia

Podczas budowy basenu oraz jego wyposażania korzystamy z najnowocześniejszych technologii, ze sprawdzonych dostawców oferujących sprzęt renomowanych producentów. Dzięki temu, korzystając z naszych usług, macie Państwo gwarancję najwyższej jakości wykonania.

Baseny zewnętrzne

Współczesne technologie pozwalają na projektowanie i budowę basenów zewnętrznych według różnych koncepcji i technologii. Różne kształty (do wyboru: owalny, okrągły czy też ósemkowy) oraz wielkości gotowych basenów stalowych pozwolą na wkomponowanie takiego basenu w niemalże każdy ogród. Basen może być zarówno całkowicie zagłębiony lub też częściowo wystający – wszystko zależy od Państwa preferencji. Wystarczy tylko usytuować nieckę basenową na wcześniej zaprojektowanym planie urządzeń i atrakcji basenowych. Koszty takiej inwestycji nie są tak wysokie jak w przypadku basenów betonowych o indywidualnych, niespotykanych kształtach (więcej o tego typu ofercie pisaliśmy tutaj).

Zadaszenia przedłużają sezon kąpielowy z trzech do sześciu miesięcy, pozwalają na bezpłatne i ekologiczne ogrzewanie wody w basenie, chronią przed czynnikami atmosferycznymi oraz wzrokiem nieproszonych gości. Zwiększają także bezpieczeństwo dzieci i zwierząt domowych. Wykonane są z profili aluminiowych i płyt poliwęglanowych. Zadaszenia basenowe składają się z zespołu segmentów poruszających się w obu kierunkach, które można (według potrzeb) teleskopowo zsunąć na bok basenu, co pozwala podczas dni ciepłych i słonecznych na korzystanie z zalet basenu odkrytego.

Baseny wewnętrzne

Podczas budowy basenów wewnętrznych stykamy się już z tematyką hali basenowej oraz musimy uwzględnić wszystkie wymogi, jakie musi ona spełniać. Sam basen również musi mieć nieco zmienioną konstrukcję, podczas gdy przewidujemy jego usytuowanie wewnątrz budynku.

Baseny wewnętrzne muszą być dodatkowo wyposażone w kanał rewizyjny, zlokalizowany na wszystkich ścianach na których są instalowane jakiekolwiek urządzenia.  Powietrze w hali basenowej charakteryzuje się wysoką wilgotnością, więc materiały użyte do jej budowy muszą być na tą podwyższoną wilgotność uodpornione. Co więcej, materiały te muszą być również odporne na działanie chemii basenowej.

Należy też do minimum ograniczyć emisję wody do powietrza (np. poprzez bardzo wydajną wentylację) oraz zapewnić ciągłe jego osuszanie. Osuszanie powietrza – w zależności od powierzchni hali basenowej zapewni np. wiszący osuszacz albo centrala klimatyzacyjna.

Baseny skimerowe

W przypadku rozwiązań skimerowych, woda jest zasysana za pomocą pompy poprzez urządzenie zwane skimerem do filtru, gdzie jest podgrzewana i wprowadzona z powrotem do basenu przy użyciu systemu dysz osadzonych wewnątrz niecki basenowej.

Rozwiązania skimerowe są niższe w stosunku do basenu z rynną przelewową. To rozwiązanie szczególnie polecane jest inwestorom prywatnym, którzy posiadają obniżone lustro wody o około 10 cm w stosunku do poziomu plaży basenowej.

Technologia wykonania naszych basenów

Baseny murowane:

 • basen jest wykonany z bloczków betonowych;
 • tynk;
 • folia basenowa w dowolnym kolorze;
 • obrzeże;

Baseny żelbetowe i betonowe:

Baseny te posiadają nieckę basenową wybudowaną z wodoszczelnego żelbetonu. Wykładana jest ona płytką, mozaiką lub folią PVC. Technologia ta umożliwia budowę basenu praktycznie o dowolnym kształcie oraz głębokości.

 • basen jest wylewany z betonu (+ zbrojenie stalowe);
 • folia basenowa w dowolnym kolorze;
 • obrzeże;

Baseny termoizolacyjne:

 • basen jest wykonany z bloczków styropianowych, które są następnie zalewane betonem (+ zbrojenie stalowe);
 • tynk;
 • folia basenowa w dowolnym kolorze;
 • obrzeże;