Technologia

Budowa basenów, renowacja basenów – Technologia

Podczas budowy basenu oraz jego wyposażania a także renowacji basenu korzystamy z najnowocześniejszych technologii, ze sprawdzonych dostawców oferujących sprzęt do budowy i renowacji basenów renomowanych producentów. Dzięki temu, korzystając z naszych usług macie Państwo gwarancję najwyższej jakości wykonania budowy basenów tudzież ich renowacji.

Baseny zewnętrzne

Współczesne technologie pozwalają na projektowanie i budowę basenów zewnętrznych według różnych koncepcji i technologii. Różne kształty (do wyboru: owalny, okrągły czy też ósemkowy) oraz wielkości gotowych basenów stalowych pozwolą na wkomponowanie takiego basenu w niemalże każdy ogród. Basen może być zarówno całkowicie zagłębiony lub też częściowo wystający – wszystko zależy od Państwa preferencji. Wystarczy tylko usytuować nieckę basenową na wcześniej zaprojektowanym planie urządzeń i atrakcji basenowych. Koszty takiej inwestycji nie są tak wysokie jak w przypadku basenów betonowych o indywidualnych, niespotykanych kształtach (więcej o tego typu ofercie pisaliśmy tutaj.

Zadaszenia montowane przy realizacji budowy basenów przedłużają sezon kąpielowy z trzech do sześciu miesięcy, pozwalają na bezpłatne i ekologiczne ogrzewanie wody w basenie, chronią przed czynnikami atmosferycznymi oraz wzrokiem nieproszonych gości. Zwiększają także bezpieczeństwo dzieci i zwierząt domowych. Wykonane są z profili aluminiowych i płyt poliwęglanowych. Zadaszenia basenowe składają się z zespołu segmentów poruszających się w obu kierunkach, które można (według potrzeb) teleskopowo zsunąć na bok basenu, co pozwala podczas dni ciepłych i słonecznych na korzystanie z zalet basenu odkrytego.

 

Baseny wewnętrzne

Podczas budowy basenów wewnętrznych stykamy się już z tematyką hali basenowej oraz musimy uwzględnić wszystkie wymogi, jakie musi ona spełniać. Sam basen również musi mieć nieco zmienioną konstrukcję, podczas gdy przewidujemy jego usytuowanie wewnątrz budynku.

Baseny wewnętrzne muszą być dodatkowo wyposażone w kanał rewizyjny, zlokalizowany na wszystkich ścianach, na których są instalowane jakiekolwiek urządzenia.  Powietrze w hali basenowej charakteryzuje się wysoką wilgotnością, więc materiały użyte do jej budowy muszą być na tą podwyższoną wilgotność uodpornione. Co więcej, materiały te muszą być również odporne na działanie chemii basenowej.

Należy też do minimum ograniczyć emisję wody do powietrza (np. poprzez bardzo wydajną wentylację) oraz zapewnić ciągłe osuszanie powietrza. Osuszanie powietrza – w zależności od powierzchni hali basenowej zapewni np. wiszący osuszacz albo centrala klimatyzacyjna.

Baseny skimerowe

W przypadku rozwiązań wykorzystywanych przy budowie basenów skimerowych, woda jest zasysana za pomocą pompy poprzez urządzenie zwane skimerem do filtru, gdzie jest podgrzewana i wprowadzona z powrotem do basenu przy użyciu systemu dysz osadzonych wewnątrz niecki basenowej.

Rozwiązania dla budowy basenów skimerowych są mniej wymagające w stosunku do budowy basenu z rynną przelewową. To rozwiązanie szczególnie polecane jest inwestorom prywatnym, którzy posiadają obniżone lustro wody o około 10 cm w stosunku do poziomu plaży basenowej.

 

Technologia wykonania naszych basenów

Budowa basenów- Baseny murowane:

 • basen jest wykonany z bloczków betonowych;
 • tynk;
 • folia basenowa w dowolnym kolorze;
 • obrzeże;

 

Budowa basenów-Baseny żelbetowe i betonowe:

Baseny te posiadają nieckę basenową wybudowaną z wodoszczelnego żelbetonu. Wykładana jest ona płytką, mozaiką lub folią PVC. Ta technologia umożliwia budowę basenu praktycznie o dowolnym kształcie oraz głębokości.

 • basen jest wylewany z betonu (+ zbrojenie stalowe);
 • folia basenowa w dowolnym kolorze;
 • obrzeże;

Budowa basenów-Baseny termoizolacyjne:

 • basen jest wykonany z bloczków styropianowych, które są następnie zalewane betonem (+ zbrojenie stalowe);
 • tynk;
 • folia basenowa w dowolnym kolorze;
 • obrzeże;

Więcej szczegółów przedstawimy w indywidualnie przygotowanej ofercie dla budowy basenu lub renowacji basenu. Zapraszamy do kontaktu. Dane kontaktowe Znajdziesz tutaj: http://baseny-budowa.pl/kontakt/